Obudowy grobu

Po śmierci i pogrzebie bliskiej osoby, najbliższa rodzina na której zazwyczaj spoczywa troska o grób Zmarłego, postawiona jest przed koniecznością podjęcia decyzji o wyborze konkretnych elementów użytecznych oraz dekoracyjnych. Do najczęściej spotykanych elementów wpływających pozytywnie na estetykę miejsca spoczynku należą: pomnik nagrobny oraz obudowa grobu.
Głównie w przypadku nowych mogił chętnie wybieranym rozwiązaniem jest obudowa grobu. Zabezpiecza ona grób przed osypywaniem się ziemi, pozwala zagospodarować przestrzeń wewnątrz obudowy i pomaga utrzymać porządek wokół grobu. Stolarnia Grodzka z myślą o wszystkich Klientach mających na uwadze takie rozwiązanie ma w ofercie tymczasowe obudowy grobu czyli skrzynki nagrobne. Wykonujemy je z dbałością o szczegóły – w kilku wariantach: skośne (zwężane ku górze), z rzeźbionymi słupkami narożnymi, elementami zdobniczymi oraz w różnych kolorach. Obudowy grobu opuszczające Stolarnię Grodzką, mogą znaleźć zastosowanie dla ochrony grobów tradycyjnych oraz urnowych.

Tymczasowa obudowa grobu

Obrzeża nagrobne, które znajdują się w ofercie Stolarni Grodzkiej, są wykonywane z desek sosnowych o grubości 21mm, z łączeniem na pióro-wpust oraz z wewnętrzną listwą wzmacniającą. Dla lepszego zabezpieczenia przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych maluje się je dwukrotnie najlepszymi impregnatami dostępnymi na polskim rynku.
W celu podniesienia estetyki wyrobu obudowy grobu, które produkujemy są z zewnątrz skręcane ocynkowanymi wkrętami koloru żółtego. Dodatkowo obudowy zwężane ku górze posiadają specjalne narożniki w dolnej części listwy ozdobnej.

Obudowy skośne - zwężane ku górze

Wymiary obudowy: 180x70x26 cm
Wymiary obudowy białej: 70x40x26 cm
obudowa
Dostępne ciemny brąz jasny brąz jasny miodowy machoń
koloryCiemny brązJasny brązJasny miodowyMachoń

Obudowy z rzeźbionymi słupkami narożnymi

Wymiary obudowy: 180x72x32 cm
Wymiary obudowy podwójnej: 180x127x32 cm
Wymiary obudowy białej: 80x45x32 cm, 100x50x32 cm, 150x50x32 cm, 180x72x32 cm
obudowa obudowa obudowa
obudowa obudowa obudowa
obudowa obudowa obudowa
Dostępne ciemny brąz jasny brąz jasny miodowy machoń
koloryCiemny brązJasny brązJasny miodowyMachoń

Obudowa grobu urnowa

Wymiary obudowy: 60x60x32 cm
obudowa

Obudowa grobu z blaszką ze stali nierdzewnej - lustro

Wymiary obudowy: 180x72x32 cm
obudowa obudowa

Obudowy socjalne

Wymiary obudowy: 180x72x30 cm
obudowa obudowa obudowa
obudowa obudowa
Dostępne jasny brąz jasny miodowy machoń
koloryJasny brązJasny miodowyMachoń

Obudowy z tworzywa sztucznego

Plastikowe obudowy grobu to nowość w ofercie. Są tanią alternatywą dla tradycyjnego pomnika. Obudowa z tworzywa sztucznego - imitacja kamienia marmur. Obudowy są pokryte specjalnym filtrem UV odpornym na zmienne warunki pogodowe.

Wymiary obudowy: 1700x730x320 mm
Dostępne kolory: jasny lub ciemny granit
obudowa obudowa obudowa
obudowa obudowa obudowa
obudowa obudowa obudowa


Obudowy z przeznaczeniem do wysyłki posiadają minimalistyczną formę. Wykonane są tak, aby każdy odbiorca mógł przeprowadzić ich samodzielny montaż. za pomocą wkrętów, które należą do zestawu. W celu dodatkowej ochrony w czasie transportu zabezpieczamy je opakowując w folię bąbelkową i wkładając do twardego kartonu.
Mimo iż głównym produktem jest obudowa grobu w standardowych wymiarach, jesteśmy w stanie wykonać również obudowy w wymiarach na indywidualne zamówienie. W celu uzyskania bliższych informacji oraz darmowej wyceny zapraszamy do kontaktu.